Do tej pory hulajnoga była kojarzona przede wszystkim z zwykłą zabawką dla dzieci, która dedykowana była zarówno małym dzieciom użytkownikom jak i młodzieży w wieku szkolnym. Aktualnie po pojazdy te sięgają równie chętnie ludzie w średnim wieku, używając ich do szybkiego i wygodnego przemieszczania się, a także do celów związanych z wypoczynkiem.
Hulajnogi są doceniane także przez osoby aktywne i jeżdżące profesjonalnie, dla których
pojazdy te stanowią atrakcyjną alternatywę do deskorolek skateboardowych czy rowerów typu BMX. W dużej liczbie centrach sportowych oraz w sklepach w internecie możemy wyszukać atrakcyjną gamę produktów tego typu, które różnią się od siebie kształtem oraz ogólnym przeznaczeniem.
Jednym z popularniejszych produktów tego rodzaju jest elektryczna hulajnoga, której konstrukcja jest oparta o działanie silnika elektrycznego, zasilanego za pomocą dołączonych baterii akumulatorowych, zazwyczaj litowo-jonowych.
W zależności od wybranego typu hulajnogi, możemy odkryć zarówno produkty zaopatrzone w komfortowe i regulowane siedzisko, jak i typy, które są go pozbawione. Elektryczna hulajnoga jest nowoczesnym i bardzo wygodnym pojazdem, który daje możliwość na  sprawne przemieszczanie się na niezbyt górzystych nawierzchniach.
Bogatsze modele hulajnóg mają wysokiej jakości opony, amortyzację oraz inne elementy, które gwarantują niesamowity komfort ich eksploatacji. Decydując się na zakup hulajnogi zasilanej energią elektryczną, warto wybierać modele, które odznaczają się ogromną jakością wykonania i będą nam w stanie zapewnić bezpieczeństwo w trakcie jazdy.